9 Healthy Foods For Hair Growth

9 maisto produktai plaukams augti

 

Amžius ir genetika vaidina didžiulį vaidmenį, nors sveika mityba gali padėti skatinti plaukų augimą, ypač jei jaučiate plaukų slinkimą.

Štai sveiki maisto produktai, kurie padės jūsų plaukams augti greičiau.

 

 

1. Uogos

Uogose gausu antioksidacinių vitaminų, kurie apsaugo plaukų folikulus nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, padeda sustiprinti plaukus, kad jie netaptų trapūs ir lūžinėtų.

Ar žinojote, kad 1 puodelis (144 gramai) braškių suteikia įspūdingą 141% jūsų dienos vitamino C poreikio?

 

 

2. Špinatai

Pripildytas naudingų maistinių medžiagų, tokių kaip folio rūgštis, geležis ir vitaminai A ir C, kurie gali skatinti plaukų augimą.

Folio rūgštis vaidina svarbų vaidmenį bendrai sveikatai. Geležis padeda pagerinti kraujotaką ir perneša deguonį į jūsų plaukų šaknis, todėl plaukai auga greičiau ir ilgiau. Vitaminas A padeda odos liaukoms gaminti riebalus. Ši riebi medžiaga padeda drėkinti galvos odą, kad plaukai būtų sveiki. Su vitaminu C jūsų kūnas gamina baltymą, žinomą kaip kolagenas – plaukų struktūros dalį.

 

 

3. Saldžiosios bulvės

Ar žinojote, kad vidutinio dydžio šlapiose bulvėse (apie 114 gramų) yra pakankamai beta karotino, kad būtų daugiau nei keturis kartus daugiau nei jūsų dienos vitamino A poreikis? Dabar tik vitaminas A palaiko plaukus sveikus, taip pat pagreitina plaukų augimą ir skatina tankesnių plaukų augimą.

 

 

4. Avokadai

Avokadai yra puikus sveikųjų riebalų, vitaminų C ir E šaltinis. Sveikų riebalų organizmas negali pasigaminti, jie yra būtini jūsų ląstelių statybiniai blokai. Nepakeičiamų riebalų rūgščių trūkumas sukelia plaukų slinkimą. Vitaminas E apsaugo galvos odą nuo oksidacinio streso, žalos ir skatina plaukų augimą.

 

 

5. Riešutai

Riešutuose gausu įvairių B grupės vitaminų, cinko ir nepakeičiamų riebalų rūgščių. Cinkas vaidina svarbų vaidmenį plaukų audinių augime ir atstatyme. Tai taip pat padeda tinkamai veikti aplink folikulus esančioms riebalų liaukoms.

 

 

6. Sėklos

Sėklos tiekia maistines medžiagas, tokias kaip vitaminas E, cinkas ir selenas, kurie skatina plaukų augimą. Įdomus faktas, kad uncija (28 gramai) saulėgrąžų sėklų patenkina beveik 50 % jūsų kasdieninio vitamino E poreikio, kartu su daugybe plaukams sveikų B grupės vitaminų. Selenas yra mineralas, kuris gali padėti pagreitinti plaukų augimą.

 

 

7. Saldžiosios paprikos

Vitamino C šaltinis – padeda skatinti kolageno, kuris gali padėti sustiprinti plaukų sruogas, gamybą ir vitamino A, kuris padeda pagreitinti plaukų augimą.

 

 

8. Pupelės

Pupelės yra geras cinko šaltinis. Ar žinojote, kad 3,5 uncijos (100 gramų) juodųjų pupelių porcija patenkina 7% jūsų kasdieninio cinko poreikio?

Be to, pupelėse yra maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, biotinas ir folio rūgštis, kurios yra būtinos plaukų sveikatai ir augimui.

 

 

9. Sojų pupelės

Sojų pupelėse yra daug vitaminų, mineralų ir maistinių skaidulų. Tai ne tik padeda plaukams augti, bet ir maitina, giliai kondicionuoja, gerina plaukų tekstūrą, apsaugo nuo nuplikimo.

 

Grįžti į tinklaraštį

Recommended products